Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Ocak 2024 Pazartesi

Pistorius: Almanya kendini savunmaya hazır değil

Savunma Bakanı Boris Pistorius, ülkesinin gelecekte Avrupa'nın karşılaşacağı güvenlik sorunlarına karşı hazır olmadığı uyarısında bulundu.

Pistorius: Almanya kendini savunmaya hazır değil

 Göreve geldiği günden beri Almanya'nın savaşa hazır olması gerektiği çağrısını sıkça yapan Pistorius, Rusya ve diğer tehditlere karşı hazırlıklı olunması gerektiğini vurguladı.

Pistorius, Avrupa'da barışın artık reddedilemez bir kesinlik olmadığını belirterek, Almanya ve diğer NATO müttefiklerinin karşılaştığı güvenlik sorunları nedeniyle Bundeswehr'in rolünün de değiştiğini ifade etti. Ayrıca, 2011 yılında kaldırılan zorunlu askerlik hizmetinin yeniden getirilmesi konusunda kamuoyunda bir tartışma başlatılması çağrısında bulunarak, bu yönde atılacak adımların seçmenlerin çoğunluğunun desteğini alması gerektiğini söyledi.

Moskova ise NATO ülkeleri için bir tehdit oluşturmadığını ancak çıkarları için potansiyel olarak tehlikeli eylemleri görmezden gelmeyeceğini belirtmişti. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de doğrudan bir askeri çatışma istemediklerini ancak bu yönde bir talep olması durumunda hazır olduklarını ifade etmişti.

Geri Dön 29 Ocak 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN