Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
03 Nisan 2023 Pazartesi

Pistorius: Alman Ordusu'nun ekipman açığı kapatılamayacak

Savunma Bakanı Boris Pistorius, daha önce konulan hedefin aksine 2030 yılına kadar Alman Ordusu'nun (Bundeswehr) ekipman açığının kapatılamayacağı kanaatinde.

SPD’li Pistorius, özellikle Ukrayna’ya yapılan sevkiyatların ardından, ekipman eksiği ile karşı karşıya kalan Bundeswehr’in önceliklerinin belirlenmesi gerektiğini söyledi. Pistorius, Welt am Sonntag’a yaptığı açıklamasında, şu üç temel hedeften bahsetti; ulusal ve ittifak savunması, uluslararası krizlere yönelik operasyonlar ve bunlar için malzeme/personel desteği bulma. 

Pistorius ayrıca savunma bütçesini 2025 yılına kadar, NATO'nun da hedefine uygun olarak, gayri safi yurtiçi hasılanın yüzde ikisine çıkarma niyetini de açıkladı. NATO’nun verilerine göre Almanya’nın savunma harcamaları genel harcamalara içerisinde yüzde 1,5’lik bir yer tutuyor. 

Alman Ekonomi Enstitüsü (IW) tarafından yapılan bir araştırmaya göre ise savunma harcamaları 2024 ve 2025 yıllarına kadar, yani özel fondan yapılan harcamalar devreye girene kadar yüzde iki hedefine ulaşamayacak. 

Geri Dön 03 Nisan 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN