Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Ekim 2023 Cumartesi

Pirola varyantı Almanya'da

Almanya'da koronavirüsün yeni varyantı Pirola'nın tespit edildiği açıklandı. Uzmanlar, bu varyantın önceki varyantlardan farklı semptomlarla kendini gösterdiğini belirtti.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından 'izlenmekte olan varyant' olarak sınıflandırılan ve şimdiye kadar 10'dan fazla ülkede görülen Pirola varyantı hakkında yapılan iki çalışmanın sonuçları açıklandı. Bu sonuçlara göre Pirola, Omicron varyantı kadar tehlikeli olmayabilir. Ancak yeni varyantın, önceki varyantlardan farklı semptomlarla kendini gösterdiği görülüyor.

Deri döküntüsü, ağız ve dilde şişlik, parmaklarda ağrı

İngiltere'de yürütülen 'Zoe Covid Semptom Araştırması', Pirola varyantının klasik korona semptomlarının yanı sıra deri döküntüsü, ağızda veya dilde şişlik, el veya ayak parmaklarında ağrı ve kızarıklık, ishal, göz kaşıntısı ve kızarıklığı gibi sıra dışı semptomlara neden olduğunu gösterdi. Uzmanlar, soğuk algınlığı belirtileri yaşayan herkesin koronavirüs testi yaptırmasını öneriyor.

Pirola varyantı, ilk kez 24 Temmuz'da Danimarka'da tespit edilmişti. O zamandan beri Omicron'un alt versiyonu olarak Büyük Britanya, ABD ve İsrail gibi ülkelerde de görüldü. Varyant, Ağustos ortasından bu yana Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından özel gözlem altında tutuluyor.

Pirola varyantında spike proteininde 30'dan fazla değişiklik veya mutasyon tespit edildi. Bu, Pirola'nın Omicron varyantı BA.1 ile neredeyse aynı mutasyon seviyesine sahip olduğu anlamına geliyor.

Geri Dön 07 Ekim 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN