Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Mart 2024 Cuma

Peynirlerde Ecoli alarmı: 5 peynir geri çağrıldı

Almanya'da, Fransız Brie de Meaux marka peynirin beş çeşidi, Ecoli bakterisi tespit edilmesi üzerine toplandı. Peynirlerin kesinlikle tüketilmemesi tavsiye edildi.

Alman Tüketiciyi Koruma ve Gıda Güvenliği Dairesi (BVL), Rewe ve Edeka zincirlerinde satılan, Fromi GmbH tarafından üretilen Fransız “Brie de Meaux” peynirinin beş çeşidinin sağlık riskleri nedeniyle geri çağrıldığını duyurdu. Bu peynirlerin Baden-Württemberg, Bavyera, Hessen, ve Kuzey Ren-Vestfalya eyaletlerinde satışa sunulduğu ve tüketiminin ciddi sağlık sorunlarına; örnekse kanama, mide-bağırsak hastalıkları ve böbrek komplikasyonlarına yol açabileceği belirtildi. Bu, Almanya genelinde bir Kaufland ürününün salmonella riski nedeniyle geri çağrılmasından sonra yaşanan ikinci bir sağlık uyarısı oldu.

"Peynirleri kesinlikle tüketmeyin" uyarısı

Üretici Fromagerie Dongé, peynirlerin Escherichia coli STEC (Ecoli) bakterisi ile kontaminasyon şüphesi üzerine geri çağrıldığını açıkladı ve tüketicilere peynirleri kesinlikle tüketmemeleri çağrısında bulundu. Geri çağrılan “Brie de Meaux” peyniri çeşitleri şunlar:

Brie de Meaux Mükemmellik 3/4 ff,
Brie de Meaux Xavier David,
Brie de Meaux Xavier David Aff44j,
Brie de Meaux AOC Donge BB 3/4Aff,
Brie de Meaux LRDC 3/4 ahşap.

Alman Süt Endüstrisi Birliği'ne (MIV) göre, Almanlar 2022 yılında kişi başı ortalama 24,6 kilogram peynir tüketti, en popüler türler Gouda, Frischkäse ve sürme peyniri oldu.

Geri Dön 15 Mart 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN