Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Nisan 2024 Cumartesi

Personel olmayan bakımevinde ölüm

Berlin'in Friedrichsfelde bölgesindeki personel sıkıntısı yaşanan bir bakımevinde, personel olmayan gece yaşlı bir kadın vefat etti.

Berlin'in Friedrichsfelde bölgesindeki "Domicil" bakımevinde yaşanan personel sıkıntısı, bir yaşlı vatandaşın personel olmayan bir gece vefat etmesiyle tartışmalara yol açtı. Bakımevinde akut personel eksikliği yaşanırken, son tam nitelikli bakıcı, 15 Nisan Pazartesi akşamı vardiyasının bitiminden kısa bir süre önce acil servisi aramak zorunda kaldı. Acil servis, 140 kadar sakinin bakımını geçici olarak devraldı.

Ölen kadını bakımevi müdürü buldu

Olay gecesi bakımevinde sadece bir bakıcı ve iki yardımcı personel bulunuyordu, ancak yardımcı personelin ilaç verme yetkisi yoktu. Bakıcı, ev yönetimi veya nöbetçi servisle iletişim kuramamıştı. Yaşlı kadın, sabah saat 4 ile 5.30 arasında hayatını kaybetti ve tesis müdürü tarafından bulundu.

Kadın sürekli bakıma muhtaçmış

Yaşlı kadının ölümünün bakımevindeki personel eksikliğiyle ilişkili olup olmadığı henüz netlik kazanmamışken, kadının "locked-in sendromu" adı verilen ve bazen tamamen felç olunmasına neden olan, sürekli bakım gerektiren bir durumdan muzdarip olduğu belirtiliyor. Berlin Savcılığı, olayla ilgili kasıtsız insan öldürme şüphesiyle soruşturma yürütüyor.

Geri Dön 20 Nisan 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN