Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Haziran 2024 Çarşamba

Perakende çalışanları ve eczacılar greve gidiyor

Almanya'da Berlin ve Brandenburg'daki perakende sektörü çalışanları greve gidiyor. Hessen'de ise eczaneler iki gün kapalı olacak.

Berlin ve Brandenburg'da perakende sektörü çalışanlarının toplu pazarlık anlaşmazlığı bir yılı aşkın süredir devam ediyor. Ver.di sendikası, bugün bir uyarı grevi çağrısında bulundu. Grevden Rewe, Edeka, Ikea, H&M, Galeria Karstadt Kaufhof ve Kaufland gibi büyük perakende zincirleri etkilendi. Ver.di'nin Berlin-Brandenburg'daki müzakerecisi Conny Weissbach, bu grevin özellikle adı olmayan ve özelleştirilmeyen Rewe ve Edeka şubelerini, ayrıca Ikea, H&M, Galeria Karstadt Kaufhof ve Kaufland'ı etkilediğini belirtti.

Sendika, bugün yapılacak müzakere turu öncesinde işverenler üzerinde baskı kurmayı amaçlıyor.

Hessen'deki eczaneler 2 gün kapalı olacak

Hessen Eczacılar Birliği (HAV), Federal Sağlık Bakanı Lauterbach'ın reform planlarını protesto etmek amacıyla 27 ve 28 Haziran tarihlerinde iki gün kepenk kapatacak. HAV, bu grevin eczanelerin yüzde 90'ından fazlasının katılımıyla gerçekleşmesini bekliyor. Ancak "acil durum eczaneleri" açık kalacak.

Hessen Eczacılar Birliği Başkanı Holger Seyfarth, Federal Sağlık Bakanı'nın planlarını "tüm meslek için ölüm çanı" olarak nitelendirdi. Seyfarth, "Taslak, en kötü tahminlerin bile çok ötesine geçti" dedi. Seyfarth'a göre, Lauterbach'ın planları, ülke çapında eczaneler için 170 milyon avroluk ek kayba neden olacak.

Geri Dön 26 Haziran 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN