Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
11 Kasım 2023 Cumartesi

Pazarlıklar başladı: Noel’de grev tehdidi

Deutsche Bahn'da makinistler ile işveren arasında pazarlıklar başladı. İşveren tarafı, Noel'de olası bir grev tehdidini ortadan kaldırmak için teklif yaptı. Teklif, sendikanın talebinin altında.

Pazarlıklar başladı: Noel’de grev tehdidi

Alman Demiryolları (Deutsche Bahn AG), Alman Makinistler Sendikası (GDL) ile toplu sözleşme görüşmelerinin ilk turuna girmeden önce Noel döneminde grevi tehdidini ortadan kaldırmak için demir yolu çalışanlarına teklifte bulundu.

Deutsche Bahn (DB), 32 ay süreyle yüzde 11 daha fazla ücret ve vergiden muaf 2 bin 850 avro enflasyon ikramiyesi teklif etti. DB İnsan Kaynakları Müdürü Martin Seiler, "İlk turda böyle bir teklifle büyük bir adım attık" dedi.

Sendikanın teklifine 'mümkün değil' yanıtı

GDL ise, vardiyalı çalışanlar aynı maaşla haftada 38 saat yerine sadece 35 saat çalışmayı, ayrıca ayda 555 avroluk ücret artışı ve 3 bin avroluk vergiden muaf enflasyon ikramiyesi talep ediyor. Seiler ise, müzakereler öncesinde bu talepleri 'gerçekleştirilemez' olduğu gerekçesiyle zaten reddetmişti. Seiler, "Bu, personel maliyetlerinin yüzde 50 oranında artması anlamına geliyor. Ayrıca çalışma saatlerinin azalması nedeniyle binlerce yeni kişinin işe alınması gerekecek; bu da mümkün değil" dedi.

GDL de taleplerinin karşılanmaması hâlinde, süresiz grev için oylaması yapılabileceğini duyurdu.

Geri Dön 11 Kasım 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN