Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman vatandaşlığında rekor: Çifte için geri sayım - 28 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Mayıs 2024 Salı

Patronların yüzde 97'si kendini iyi bir yönetici olarak görüyor

Almanya'da, özellikle korona sonrası değişen çalışma hayatına dair araştırmalar sürüyor. Anketlerde, dikkat çeken sonuçlar var.

Patronların yüzde 97'si kendini iyi bir yönetici olarak görüyor

Alman otomotiv tedarikçisi Continental adına Yougov tarafından yapılan bir ankete göre, ofis çalışanlarının yüzde 53'ü daha yüksek ücret teklif edilirse mobil çalışmayı bırakabileceklerini belirtirken, yüzde 47'si ise işverenlerinin evden çalışmayı kaldırması veya ciddi şekilde kısıtlaması durumunda iş değiştireceklerini ifade etti. Continental'in İnsan Kaynakları Direktörü Ariane Reinhart, korona karantinaları sonucunda birçok şirketin çalışanlarını evden çalışmaya yönlendirmesiyle toplumda büyük bir değişim yaşandığını söyledi.

Reinhart: İki sınıflı bir toplum oluşma eğilimi var

Ankete katılan ofis çalışanlarının çoğunluğu, ofis ve evden çalışma kombinasyonunu ideal çalışma modeli olarak tanımladı. Reinhart, Almanya'da iki sınıflı bir toplum oluşma eğilimi olduğunu belirterek, evde çalışamayanlar ile iş yerlerini evlerine veya yurtdışına taşıyabilenler arasında bir fikir birliği oluşturulması gerektiğini vurguladı.

Patronların yüzde 97'si kendini iyi bir yönetici olarak görüyor

Ayrıca, Forsa araştırma şirketinin sosyal iş ağı Xing için yaptığı ankete göre, Almanya'da çalışanların yüzde 37'si iş değiştirmeyi düşünüyor; bu, üç Almandan birinin işinden memnun olmadığı anlamına geliyor. Z kuşağı bu oranın çok daha yüksek olduğunu gösteriyor. Gallup'un yaptığı bir başka ankete göre ise, patronların yüzde 97'si kendilerini iyi bir yönetici olarak görürken, çalışanların sadece dörtte biri yöneticilerinden memnun.

Geri Dön 07 Mayıs 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN