Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Mayıs 2024 Perşembe

Patronlardan 'aşırı sağ' uyarısı: Ekonomi için zehir

Deutsche Bank, Deutsche Bahn ve Siemens'in yönetim kurulu üyeleri ile 30’dan fazla şirket patronu, Almanya’da artan ırkçılığın sonuçları konusunda uyarıda bulundu.

Avrupa seçimlerinde demokratik güçlerin desteklenmesi çağrısı yaptılar. "Değerleri savunuyoruz" girişimi kapsamında, işverenler 1,7 milyon çalışanını 9 Haziran'da yapılacak Avrupa seçimlerinde Avrupa yanlısı partileri desteklemeye çağırdı.

Siemens Başkanı Roland Busch, ırkçıların toplumu bölüp refahı tehlikeye attığını söyleyerek, daha fazla çeşitlilik ve hoşgörü çağrısı yaptı. Busch, "Bu, yenilikçi gücün ve rekabetçiliğin temeli" diye konuştu. Busch, popülistlere karşı duruşu nedeniyle sipariş kaybetme riskiyle karşı karşıya kalacağını bildiğini de belirtti. Busch buna karşın, Almanya’nın AB'den ayrılması (Dexit) ve sağcı popülistlerin yabancıların sınır dışı edilmesi taleplerinin kırmızı çizgilerin aşılması anlamına geldiğini söyledi.

"Popülistlerin fikirleri ekonomi için zehir"

Deutsche Bank Başkanı Christian Sewing, "Avrupa'ya daha çok ihtiyacımız var, iç pazarı daha da güçlendirmeliyiz. Popülistlerin fikirleri ekonomi için zehir" dedi. Sewing, yurtdışındaki müşterilerden ve yatırımcılardan demokrasinin istikrarı konusunda giderek daha sık sorular aldıklarını belirtti. Almanya göçe açık olmadığı için yatırımların başka bölgelere yönlendiğini söyledi. Sağlam bir demokrasinin ekonomik başarının ön şartı olduğunu vurgulayan Sewing, AB'den ayrılmanın en büyük hata olacağını savundu. Deutsche Bank Başkanı, ülkenin vasıflı işçi göçüne ihtiyacı olduğunu işaret ederek "Sağcı popülistler yönetirse bu insanlar gelmez" ifadelerini kullandı. Almanya'nın en büyük bankasının başkanı, yatırımcıların Almanya'da olup bitenlere artan bir şüpheyle baktığını da sözlerine ekledi.

Deutsche Bahn Başkanı Richard Lutz da 'aşırı açıklamalarda bulunan çalışanları' iç platformlarda engellemeye hazır olduklarını söyledi.

Geri Dön 16 Mayıs 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN