Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
18 Temmuz 2023 Salı

Patronlara 'sıcak hava' uyarısı: Önlem alınmazsa cezası var

Prof. Dr. André Niedostadek, işverenleri, çalışanlarını sıcak havalara karşı koruyacak önlemleri almazlarsa idari para cezasına çarptırılabilecekleri konusunda uyardı.

Almanya'da sıcak hava etkisini göstermeye başladı. Hava sıcaklığının daha da artması beklenirken Augsburg Üniversitesi İşletme, Ekonomi, Çalışma ve Sosyal Hukuk Profesörü olan André Niedostadek'ten işverenlere uyarı geldi.

"Koruma önlemleri işverenler tarafından karşılanmalı"

RND'ye değerlendirmelerde bulunan Niedostadek, işverenlerin risk değerlendirmesi yapması gerektiğini, çalışanların bilgilendirilmesi ve şemsiye, güneşlik gibi somut önlemlerle korunması gerektiğini belirtti.

Ayrıca çalışma saatlerinin sabah erken ya da akşam saatlerine kaydırılabileceğini ifade eden Niedostadek, korunma önlemleri arasında güneş kremi, güneş gözlüğü, koruyucu giysi ve içecek bulunduğunu ve bunların işverenler tarafından karşılanması gerektiğini söyledi.

Profesör, sıcaktan çalışamayacak durumda olanların işverenine çalışamayacak durumda olduklarını bildirmesi gerektiğini, sağlık sorunları nedeniyle hastalık izni alınabileceğini belirtti.

Niedostadek, işverenlerin söz konusu önlemleri almaması durumunda soruşturma ve idari para cezasıyla karşı karşıya kalabileceklerini vurgulandı.

Geri Dön 18 Temmuz 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN