Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Ocak 2024 Perşembe

Patronlar isyan etti: Almanya hızla dibe batıyor

Almanya İşverenler Birliği Başkanı Rainer Dulger, "Son iki yılda Almanya'nın bu kadar kötü duruma düşmesi beni endişelendiriyor" dedi. 

Almanya İşverenler Birliği Başkanı Rainer Dulger, federal hükûmetin ekonomi politikalarına yönelik sert eleştirilerde bulundu ve "Son iki yılda Almanya'nın bu kadar kötü duruma düşmesi beni endişelendiriyor" dedi. Dulger, Alman ekonomisinin artık Avrupa Birliği'nin lokomotifi olmaktan çıkıp, AB içinde bir engel hâline geldiğini savundu.

Trafik ışığı hükûmetinin ekonomik endişeleri göz ardı ederek bürokratik karmaşa yarattığını söyleyen Dulger, "Hiçbir rahatlamadan söz edemiyoruz, planlama güvenliğimiz yok, kendimizi güvende hissetmiyoruz. Komşularımız bize giderek daha endişeyle bakıyor" ifadelerini kullandı.

"Almanya'da trafik ışığı koalisyonu iktidara geldiğinde 'Girişimciler olarak hükûmete olan güvenimizi kaybettik' demeyi aklımın ucundan bile geçirmezdim" diyerek hayal kırıklığını belirten Dulger, "Öfkeli her vatandaşı giderek daha iyi anlayabiliyorum" dedi.

Dulger, federal hükûmetin düzgün bir ekonomik ve sosyal yardım rehberine sahip olmadığını belirterek, sosyal yardım harcamalarındaki artış ve çalışanların yüksek katkı payı ve vergi ödemek zorunda kalmasının etkili olduğunu söyledi. Dulger, "Brüt kazançtan, çalışanın eline daha fazla net para geçmesi gerekir. Ancak bunun yerine hükûmet çalışanları cezalandırıyor. Refah devleti artık sınırlarına ulaşıyor" uyarısında bulundu.

Erken emekliliğe teşviklerin sınırlandırılması ve aynı zamanda emeklilik yaşının artan yaşam beklentisiyle ilişkilendirilmesi gerektiğini savunan Dulger, "Refahı korumak için hepimizin daha uzun süre çalışması gerekecek" dedi.

Geri Dön 25 Ocak 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN