Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
25 Mart 2023 Cumartesi

Patronlar grevlerden şikâyetçi: Orantısız, sorumsuzluk…

Pazartesi günü için planlanan grev patronları rahatsız etti. Büyük grev öncesi işverenlerden sendikalara ‘radikalleşmeyin’ uyarısı geldi. 

İşverenler Birliği Başkanı Stefen Kampeter, Alman Basın Ajansı’na konuştu. Kampeter grevin ‘orantısız’ olacağını savunarak toplu pazarlıkların da radikal eylemler sonrası çıkmaza girebileceğini iddia etti.

KOBİ Birliği Başkanı Markus Jerger da sendikaların taleplerinin ‘gerçekçi’ olmadığı görüşünde. Jerger, sendikalara seslenerek “Vatandaşı esir almayın” dedi.

Barig Havayolu Derneği ise toplu grevler için ‘sorumsuzluk’ ifadelerini kullandı. Dernek, insani yardım teslimatları da dahil olmak üzere, pazartesi günü pek çok konuda sıkıntı yaşanacağını ileri sürdü.

Demiryolu Çalışanları Sendikası (EVG) Başkanı Martin Burkert ise Deutschlandfunk’a verdiği demeçte, ülke çapındaki grevlerin orantılı olduğunu söyledi ve 'abartıları' iddialarını reddetti. EVG Başkanı Martin Burkert, "Grev hakkı, temel bir hak ve sorumlu bir şekilde kullandığımız keskin bir kılıçtır" dedi Deutsche Bahn'ın "sahte teklifi”nden sonra grevden başka bir seçeneklerinin kalmadığını söyledi. 

Burkert, Fransa’ya atıfta bulunarak Almanya’da diğer ülkelere göre çok daha az grev günü olduğunu söyledi 

Geri Dön 25 Mart 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN