Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
26 Ekim 2022 Çarşamba

Patentlerin yüzde 12’sini göçmen kökenliler aldı

Alman Ekonomi Enstitüsü tarafından yapılan bir araştırmaya göre, 2019'da Almanya'da tescil edilen patentlerin yüzde 12,2’si göçmen kökenli kişiler tarafından alındı. 

Verilere göre, göçmen kökenli mucitlerin patentleri, 2010’da yüzde 7,5’ten, 2019 yılında yüzde 12,2'ye çıkarak sürekli bir artış gösterdi. Enstitü tarafından yayımlanan raporda, “Göçmen kökenli bilim insanları ve mucitler olmasaydı, Almanya'nın patent faaliyetleri düşerdi” ifadelerine yer verildi. Araştırmaya göre, mucitlerin çoğu Polonya, Çekya, Macaristan, Rusya gibi doğu ve güneydoğu Avrupa ülkelerinden ve Asya’dan geliyor. 

Enstitü tarafından yapılan açıklamada ayrıca patent sayısının artırılması için araştırma fonlarında reforma ihtiyaç olduğuna dikkat çekildi. Eğitim Bakanı Bettina Stark-Watzinger geçtiğimiz günlerde teknik araştırma fonlarıyla ilgili, “Birlik partileri CDU- CSU’nun muhafazakar teknoloji politikaları nedeniyle, göçün önemi hafife alındı” demişti. 

Geri Dön 26 Ekim 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN