Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
06 Şubat 2023 Pazartesi

Pandemi döneminde okulların kapatılması AİHM’in gündeminde

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Alman hükûmetinin korona salgını sırasında okulları kapanmasına yönelik kararını inceliyor. 

Pandemi döneminde okulların kapatılması AİHM’in gündeminde

NTV’nin haberine göre Alman hükûmeti, bir ilçede korona vakalarının belirli bir sayıyı aşması durumunda kamusal kısıtlamalar getirmeyi öngören düzenlemeyi 2021 yılının Nisan ayında yürürlüğe koymuştu. Kapsamında okulların kapanması da bulunun düzenleme, 2021 yılının Haziran ayına kadar uygulanmaya devam etti. 

AİHM, Federal Almanya alehinde yapılan şikayet üzerine, salgın sırasındaki uygulamalara yönelik sorularını Alman hükümetine sundu. 12 Nisan’a kadar hükümetten yanıt bekleyen AİHM aynı zamanda salgın döneminde gerçekleşen hibrit eğitim, çevrimiçi sınıflar gibi alternatif eğitim fırsatlarının kapsamı ve süresi hakkında da bilgi talep ediyor. 

Federal Anayasa Mahkemesi, daha önce okulların kapatılmasına yönelik şikayetleri, bu kararın risk gruplarını korumaya yönelik olduğunu söyleyerek reddetmişti. 

Geri Dön 06 Şubat 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN