Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Haziran 2023 Salı

Özgür Seçmenler'den CDU’ya ‘AfD’ eleştirisi

Özgür Seçmenler Genel Başkanı Huber Aiwanger, “AfD’nin kurulmasına, doğup palazlanmasına Birlik Partileri’nin Merkel dönemindeki yanlış politikası yol açtı” dedi.

Almanya’nın Bavyera eyaletinde CSU ile ortaklık eden Özgür Seçmenler’in (FW) Genel Başkanı, Bavyera Eyalet Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Hubert Aiwanger, CDU Genel Başkanı Friedrich Merz’in “AfD ile kesinlikle iş birliği yapmayacağız” yönündeki açıklamasını eleştirdi. Partinin muhafazakar politikadan uzaklaştığını öne süren Aiwanger, CSU’ya yönelik “AfD’nin kurulmasına, doğup palazlanmasına Birlik Partileri’nin Merkel dönemindeki yanlış politikası yol açtı. Şayet biz olmasaydık, seçmenler Bavyera’da da AfD’ye kayardı” eleştirisinde bulundu.

“Merz’in dili AfD’ye yaradı”

Liberal, muhafazakâr ve sağ popülist tutumuyla tanınan Hubert Aiwanger, CDU Genel Başkanı Merz’in kullandığı dilin AfD’ye yaradığını ileri sürdü. “Özel jet kullanan Merz’e toplum başka bir ligden olma gözüyle bakıyor” diyen Aiwanger, SPD, Yeşiller ve FDP’den oluşan koalisyon hükümetinin yanlış politikasından muhafazakâr kanat CDU/CSU’nun değil, sağ popülist AfD’nin daha çok yararlandığını ifade etti. 

Aiwanger, Yeşiller Partisi’nin de enerji krizi yaşanan bir dönemde nükleer santralların kapatılmasında ısrar ederek, ‘Bina Enerji Yasası’ tartışmalarını gündeme getirerek, seçmenlerin AfD’ye kaymasında etkin rol oynadığını ileri sürdü.

Geri Dön 20 Haziran 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN