Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da güvenlik endişesi: On binlerce holigan geliyor - 19 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Haziran 2023 Cuma

Oyunlarda ‘aşırı sağ’ tehlikesi

Yapılan bir araştırmada, aşırı sağcı grupların çevrimiçi oyun platformları üzerinden mesajlarını yayarak üye topladığı tespit edildi.

Baden-Württemberg eyaleti İçişleri Bakanı Thomas Strobl, SWR’ye konuştu. Gençlerin, çevrimiçi oyun platformlarında aşırı sağcı grupların hedefi hâline geldiğini söyleyen bakan, bu grupların mesajlarını söz konusu platformlar üzerinden yayarak üye topladığına dikkat çekti.

Tehlikenin özellikle kapalı oyun gruplarında yüksek olduğunu belirten Strobl, “Gençlerin insanlık dışı ideolojilere nasıl çekildiğini araştırıyoruz.” dedi. Güncel verilere göre, Almanya’da 2022 yılında 100’ün üzerinde genç, söz konusu platformlar aracığıyla illegal gruplara katıldı. Bu oluşumların yarısının aşırı sağcı, üçte birinin ise radikal islamcı gruplar olduğu ifade ediliyor. 

Geri Dön 16 Haziran 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN