Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
14 Ocak 2023 Cumartesi

Otobanlardaki hız sınırı tartışması sürüyor

Yeşiller Partisi, otobanlara hız sınırı getirerek karbon emisyonunu azaltmak istiyor. 

Almanya'nın iklim koruma hedeflerine ulaşması için Yeşiller Partisi yeni  bir önlem paketi hazırlıyor. BILD'in haberine göre taslaklarda trafikte karbon emisyonunu azaltmak için otobanlarda hız sınırı isteniyor. 

Ukrayna savaşıyla beraber başlayan enerji krizi geçtiğimiz yıl hız sınırı tartışmalarını yeniden alevlendirmişti.

Yeşiller'in tüm baskılarına karşın Federal Ulaştırma Bakanı Volker Wissing ve Şansölye Olaf Scholz, sınırına karşı çıkmıştı.

Geçtiğimiz günlerde iklim aktivistleri 13 otobandaki trafik levhalarını söküp hız sınırının 130 kilometre olması gerektiğini söyleyen bildiriler dağıtmıştı. Federal Çevre Ajansı verilerine göre otobanlardaki 130 kilometrelik hız sınırı karbon emisyonlarının yüzde 2 düşürebilir. 

Geri Dön 14 Ocak 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN