Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da gençlere 20 bin € destek önerisi - 3 Ekim 2023 Oktan Erdikmen
Gurbetçi müzisyenin engel tanımayan yolculuğu: Uğur Sofu'nun hikayesi
Pazar Sendromu 2. Bölüm - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
05 Ağustos 2023 Cumartesi

Otelciler ve restoran işletmelerinde 'iflas' korkusu

Almanya'da 2023 yılı sonunda otel ve gastronomi sektöründe KDV artışı bekleniyor. Bununla birlikte, 12 bin otel kapanma riskiyle karşı karşıya kalabilir.

Alman Otelciler ve Restoran İşletmeleri Birliği (DEHOGA), 2023 yılı sonunda otel ve gastronomi sektöründe öngörülen KDV artışı nedeniyle iflas dalgası yaşanacağı uyarısında bulundu. KDV'nin yüzde 7'den yüzde 19'a yükseltilmesiyle, DEHOGA'ya göre yaklaşık 12 bin otel kapanma riskiyle karşı karşıya kalabilir.

Hristiyan Demokrat Parti (CDU), otel ve restoran işletmeleri için KDV indiriminin uzatılması için çağrı yaparken, Başbakan Olaf Scholz (SPD) ve Federal Maliye Bakanı ve FDP Genel Başkanı Christian Lindner de bu teklife destek veriyor. Ancak hükûmet ortağı Yeşiller Partisi, KDV indiriminin uzatılmasına karşı çıkıyor. Durum, sektörün geleceği için belirsizlik yaratıyor.

Geri Dön 05 Ağustos 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN