Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
02 Aralık 2022 Cuma

Orta yaşlılarda neşe kalmadı

Pandemiden sonra Ukrayna’da savaş, artan yaşam maliyeti ve enerji kıtlığı özellikle orta yaşlı insanları hayattan bezdirdi. 

Almanya’da işgücünün yaklaşık yüzde 70'ini oluşturan 30 ila 59 yaşları arasındaki orta kuşak, aynı zamanda vergiye tabi gelirin de büyük bir bölümünü yaratıyor.  Ne var ki ülkeyi sırtında taşıyan bu kuşak, kendini büyük bir belirsizlik, güvensizlik ve endişe içinde hissediyor. 

Allensbach Demoskopi Enstitüsü tarafından Almanya Sigorta Birliği (GDV) adına yapılan anket, bir yıl önce, 30 ila 59 yaş arasındaki kişilerin kendini daha güvende hissettiğini ve geleceğe daha pozitif baktığını ortaya koydu. Şimdi ise bu iyimserlikten eser kalmadı. Ankete katılanların yüzde 51’i önümüzdeki aylara ‘büyük korkuyla’, yüzde 27'si ise ‘şüpheyle’ bakıyor. Allensbach Demoskopi Enstitüsü  Başkanı Renate Köcher, “Orta yaşın ruh halindeki benzeri görülmemiş bir karamsarlık var. İnsanlar pandeminin ilk yılı olan 2020 ve geçen yıl da endişeliydi; ancak bu yıl olduğu kadar karamsar değillerdi” dedi.

Geri Dön 02 Aralık 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN