Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
17 Temmuz 2023 Pazartesi

Orta Almanya’daki polis güçleri artırılacak

Magdeburg'daki İçişleri Bakanlığının açıklamalarına göre çeşitli alanlardaki ihtiyaç ve açıklar nedeniyle 2026 yılının sonuna kadar orta Almanya’daki polis güçleri 700 kişi kadar artırılacak.

MDR’nin haberine göre Saksonya, Thüringen ve Saksonya-Anhalt'taki polis güçleri 2026 yılının sonuna kadar artırılacak. Thüringen'de eyalet parlamentosu 2021-2025 yılları arasında polis memuru sayısını yılda 300 kişiye kadar artırılması kararını aldı. Saksonya'da polis şefi,  11.634 olan polis sayısının 15.000'e çıkarılması gerektiğini söyleyerek kararı destekledi.

Ek kadrolara ihtiyaç duyulan alanlar ise trafik toplumsal olaylar, göç, organize suçlar, siber suçlar, çocuk pornografisi ve nefret suçları. İçişleri Bakanlığı sözcüsü, yıl sonuna kadar gerekli kadrolarla alakalı ayrıntılı rapor yayınlanacağını söyledi. 

Bakanlık: Polis ihtiyacına nüfusa göre karar vermiyoruz 

İçişleri Bakanlığının açıklamasına göre polis alımlarında nüfus dikkate alınmıyor. Sosyal ve güvenlik politikalarındaki ihtiyaçlar ve hedefler doğrultusunda polis ihtiyacına karar veriliyor. 

Saksonya-Anhalt'ta şu anda 345 kişiye bir polis memuru düşüyor. Thüringen’de bu oran 379’a bir ve Saksonya’da 352’e 1.

Geri Dön 17 Temmuz 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN