Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Temmuz 2023 Pazartesi

Orta Almanya’da orman yangını riski düştü

Geçtiğimiz hafta yağış alan Orta Almanya bölgesinde, yağışlardan önce duyurulan orman yangını riskinin düştüğü bildirildi.

Geçtiğimiz günlerde sıcak hava nedeniyle Saksonya, Saksonya-Anhalt ve Thüringen'deki orman yangını riskinin yüksek seviyelerde olduğu duyurulmuştu. Geçen haftaki yağışların altından bölgedeki orman yangını riski de büyük ölçüde azaldı. 

Devlet kuruluşu Sachsenforst’ın açıklamasına göre Saksonya’daki orman yangını riski şu anda en düşük iki seviye olan 1 ve 2’de. Hafta başında ise eyaletin bazı bölgelerinde yangın riski en yüksek seviye olan 5’idi. 

MDR’ye göre Saksonya-Anhalt’ta ise orman yangını riski hala yüksek seviyelerde seyrediyor. Gerçekleşen yağışlar nedeniyle eyaletin birçok yerinde yangın riski düştü ancak  Börde isimli bölgede riski seviyesi hala 5. Bu bölgedeki ormanlarda mangal yapmak ve sigara içmek yasaklandı. 

Thüringen’deki orman yangını seviyesi ise neredeyse sıfıra indi. Sadece eyaletin ormanlarında tehlike seviyesi 3. Ancak Saksonya-Anhalt’ın aksine ormanlara girmeye yönelik bir kısıtlama bulunmuyor.

Geri Dön 24 Temmuz 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN