Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına uyarısı: Kış geri geliyor - 15 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Mart 2024 Cuma

Organ bağışını artırmak için yasa teklifi

Almanya'da organ bağışı bekleyenler, organ bağışçılarından çok daha fazla. Buna karşı bir kişinin, organ bağışçısı olmayı reddetmemişse, ölünce otomatik olarak bağışçı kabul edilmesi teklif edildi.

Kuzey Ren Vestfalya Sağlık Bakanı Karl-Josef Laumann, Almanya'daki organ bağışı sayısını artırmak için önemli adımlar atıyor. Ülke genelinde 8 bin 400 kişi organ bağışı beklerken, geçen yıl yalnızca 965 organ bağışı gerçekleşti. Laumann, bu sorunu çözmek amacıyla Eyalet Meclisi'ne yeni bir öneri sundu. Öneriye göre, bir kişi ölümünden sonra organ bağışçısı olmayı reddetmediyse, otomatik olarak organ bağışçısı kabul edilecek. Şu anki sistemde ise sadece bağış yapmayı aktif olarak kabul edenler organ bağışçısı olabiliyor. Laumann, Meclis'e en geç 14 Haziran'a kadar bir yasa teklifi sunmayı planlıyor ve Federal Meclis'te bu konunun sonbahara kadar yeniden ele alınması gerektiğine inanıyor.

Essen Üniversitesi Tıp Fakültesi Başkanı Profesör Jochen A. Werner ise organ bağışı beklerken yaşanan zorluklara ve acıya dikkat çekti. Almanya'da mükemmel doktorlar, altyapı ve modern ekipmanlar olmasına rağmen, organ eksikliği nedeniyle birçok nakil işlemi gerçekleştirilemiyor. Werner, Essen'de geçen yıl 183 hastaya organ nakli yapıldığını, ancak 54 hastanın bağış beklerken hayatını kaybettiğini belirtti.

Geri Dön 29 Mart 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN