Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
05 Ağustos 2023 Cumartesi

Önce fırtına, sonra çöl sıcağı

Son iki haftadır sonbaharı yaşayan Almanya, çarşamba gününden itibaren çöl sıcaklarının etkisine girecek. Sıcaklığın 37 dereceyi bulması bekleniyor.

Önce fırtına, sonra çöl sıcağı

Almanya, son iki haftadır sonbahar havasını yaşıyor. Bölgelere göre değerler 15 dereceye kadar düştü ve ülkenin genelinde yağışlar ve fırtınalar etkili oluyor. Alman Meteoroloji Dairesi, gelecek hafta çarşamba gününden itibaren sıcaklıkların yeniden yükseleceğini açıkladı. Termometrelerin 37 dereceyi gösterebileceği tahmin ediliyor.

Bu hafta sonu ise ülke genelinde yağışlar ve sıcaklıkların 13 ila 22 derece arasında olması bekleniyor. Gelecek hafta pazartesi günü yurdun kuzeydoğu kıyılarında saatte hızı 120 kilometreye varacak kasırga beklentisi var. Baltık Denizi yakınlarında tatil yapanların dikkatli olması gerekiyor.

Batı ve güney bölgelerde ise salı gününe kadar sağanak yağışların etkisi altında olacak. Metrekare başına 50 litreye kadar yağış düşmesi bekleniyor ve dağlık bölgelerde bu miktarın 80 litreye kadar çıkabileceği tahmin ediliyor.

Özellikle Mecklenburg-Vorpommern ve Schleswig Holstein eyaletlerinde çiftçiler, şiddetli yağışların buğday kalitesini düşürdüğünü ve birçok bölgede hasadın henüz tamamlanamadığını bildirdi.

Avrupa'da alarm

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu'nun kriz yönetiminden sorumlu üyesi Janez Lenarcic, Avrupa'da sel ve yüksek sıcaklık nedeniyle birçok ülkenin alarm durumunda olduğunu belirtti. Sırbistan'ın yüksek sıcaklık ve yağmur nedeniyle kırmızı alarm durumunda olduğu bilgisini paylaştı.

Ayrıca, İsveç, Norveç, Avusturya, Macaristan, Hırvatistan ve Slovenya'da sel alarmı verildiğini ve diğer ülkelerde de orman yangını tehlikesinin bulunduğunu vurguladı. AB'nin durumu yakından gözlemlediğini ve yardıma hazır olduğunu da belirtti.

Geri Dön 05 Ağustos 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN