Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Mart 2024 Perşembe

On binlerce öğrenciye not verilemedi

Almanya'da yaşanan öğretmen açığı, eğitim sistemini ciddi biçimde zorluyor. Thüringen ve Saksonya Anhalt'ta, on binlerce öğrenci bazı derslerden not alamadı.

Almanya'da öğretmen açığı nedeniyle her yıl yüz binlerce ders saati iptal ediliyor, bu da öğrencilerin karne notları üzerinde ciddi etkilere yol açıyor. Özellikle Thüringen ve Saksonya-Anhalt eyaletlerinde yapılan incelemeler, öğrencilerin birçok dersten not alamadığını ortaya koydu.

Thüringen'de ilk yarıyılda iptal edilen dersler nedeniyle 51 bin 232 vakada öğrenciler not alamazken, bu durumun ana sebebi olarak 2 bini bulan öğretmen açığı gösterildi. Öğretmen açığı, emekli olan öğretmen sayısının işe alınandan fazla olması ve öğrenci sayısının artmasıyla daha da belirginleşti. Sonuç olarak, haftada 41 bin 281 ders saatinin dokuzda biri iptal edildi.

Eğitim Bakanı'nın sözcüsü, bu durumu kış aylarındaki hastalık dalgalarıyla da ilişkilendirirken, CDU Eğitim Uzmanı, eksik karne notlarının öğrencilerin kariyer ve gelişim fırsatları üzerinde kalıcı etkiler yarattığını belirtti. Saksonya-Anhalt'ta ise derslerin yüzde 5,5'i iptal oldu ve öğretmen açığı 568 olarak belirlendi. Bu eyalette de yarıyıl raporlarında 27 bin 245 öğrenci en az bir dersten not alamadı. Benzer şekilde, Aşağı Saksonya'da 8 bin, Kuzey Ren-Vestfalya'da 7 bin 100, Bavyera'da 4 bin ve Baden-Württemberg'de 3 bin öğretmen açığı bulunuyor.

Geri Dön 21 Mart 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN