Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Mayıs 2024 Cuma

On binlerce kişi işsiz kalabilir

Belirsizlik, azalan siparişler ve yatırımlar nedeniyle Almanya'nın nitelikli ticaret sektörünü zor bir yıl bekliyor. sektörde 80 bin iş kaybı yaşanabilir.

On binlerce kişi işsiz kalabilir

Alman Zanaatkarlar Merkez Birliği Genel Sekreteri Holger Schwannecke, Erfurt'ta 53 Alman zanaatkar odasının toplantısında ekonomik iyileşmeden söz edilemeyeceğini belirtti. 2024'te ciroda sadece yüzde 1 civarında nominal artış bekleniyor. Schwannecke, "Gerçek anlamda şirketlerin cirosu yine düşecek" dedi.

Bürokrasiye eleştiri

Tüketiciyle ilgili sektörler artan gelirlerden faydalanırken, inşaat ticareti büyük baskı altında. Sanayi ile ilgili sektörlerde de sorunlar artıyor. Schwannecke, Almanya'daki bürokrasiyi eleştirdi. Köln Üniversitesi'nin araştırmasına göre, usta zanaatkar mezunlarının dörtte biri bu nedenle serbest meslek sahibi olmaktan çekiniyor. Schwannecke, "Formlardan korkuyorlar" diyerek belgelere ve bürokratik gerekliliklere atıfta bulundu.

"Serbest mesleğe daha fazla değer verilmeli"

Erfurt Zanaatkârlar Odası Genel Müdürü Thomas Malcherek, "Maalesef Almanya'da bir güvensizlik kültürümüz var. Serbest mesleğe daha fazla değer verilmelidir" dedi. Merkez birliğe göre, Almanya'da her yıl 20 bin civarında ustalık sınavı düzenleniyor. Merkez birliği, bürokrasinin azaltılması, politikada güvenilirlik ve mesleki eğitime akademik eğitimle aynı statüyü veren değişiklik taleplerini yineledi.

Geri Dön 17 Mayıs 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN