Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Şubat 2024 Salı

On binlerce kişi işinden olacak

Almanya'da nitelikli işgücü açığı olmasına rağmen, birçok büyük şirket maliyet kesintisi ve yeniden yapılanma adı altında binlerce çalışanını işten çıkarıyor.

On binlerce kişi işinden olacak

Yazılım uzmanları gibi talep gören meslek grupları bile bu durumdan etkileniyor. Örneğin, Bosch Almanya'da 3 bin, ZF 12 bin, Continental ise 5 bin 400 idari ve 1.750 AR-GE pozisyonunda, Miele 2 bin ve yazılım devi SAP ise 8 bin çalışanını işten çıkarmayı planlıyor. Ayrıca, Bayer AG'den de binlerce çalışanın işten çıkarılacağına dair sinyaller geliyor.

Bu kapsamlı işten çıkarmalar, şirketlerin maliyetlerini düşürme ve operasyonel performanslarını iyileştirme çabalarının bir parçası olarak görülüyor. Başbakan Olaf Scholz, değişimle başa çıkma konusunda şirketlere destek olduklarını belirtirken, bu durumun aynı zamanda bir tehdit değil, bir görev olarak görülmesi gerektiğini vurguladı.

Geri Dön 20 Şubat 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN