Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
24 Mayıs 2023 Çarşamba

On binlerce emekli enerji yardımı bekliyor

Almanya’da hükûmetin açıkladığı enerji yardım paketinden yararlanmak için bekleyen on binlerce emekli var. KBS, mayıs ayı ortasına kadar 38 bin 500 başvuru aldı ve bunların 22 bin 600’ü henüz kesinleşmedi.

Almanya’da hükûmet, eylül ayında enerji fiyatları ve enflasyon nedeniyle 65 milyar avroluk bir yardım paketi açıkladı. Emeklilere 300 avro, öğrencilere 200 avro ödenecekti. Ancak on binlerce emekli hâlen ödeme bekliyor. Almanya’da emeklilerden sorumlu olan KBS, mayıs ayı ortasına kadar 38 bin 500 başvuru aldı ve bunların 22 bin 600’ü henüz kesinleşmedi.

Gecikmelerden etkilenen küçük bir emekli grubu var. Bunlar genellikle sınır bölgesinde yaşayan ve başka bir AB ülkesinden emekli maaşı alan kişilerdir. Ödeme için son tarih 30 Haziran.

KBS verilerine göre, aralık ve ocak aylarında yaklaşık 20 milyon emekliye 300 avroluk “Energiepreispauschale” ödemesi yapıldı.

Geri Dön 24 Mayıs 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN