Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Ocak 2024 Pazartesi

On binler AfD'ye karşı yürüdü

Almanya'da on binlerce kişi, çeşitli kentlerde bir araya gelerek ırkçılığı ve AfD'yi protesto etti.

Almanya'da, aşırı sağcıların mülteci ve göçmenleri ülkelerine geri göndermeye yönelik Potsdam'daki gizli toplantısı ortaya çıktından sonra başlayan ırkçılık karşıtı eylemler devam ediyor. On binlerce kişi, çeşitli kentlerde bir araya gelerek ırkçılığı ve AfD'yi protesto etti. Düsseldorf'ta yapılan "AfD'ye karşı sessiz kalmayacağız" başlıklı gösteride yaklaşık 100 bin kişi bir araya geldi.

Göstericiler, ırkçılık karşıtı dövizler taşıyarak AfD'ye karşı sloganlar attı. Hollanda sınırındaki Aachen kentinde siyasetçilerin de destek verdiği bir gösteri düzenlendi ve Kiel'de ırkçılığa karşı gösteriye 11 bin 500 kişi katıldı. Osnabrück'te 25 bin kişinin katıldığı bir gösteride Federal Savunma Bakanı Boris Pistorius, AfD'ye karşı uyarılarda bulundu ve partinin ırksal çılgınlığa dönüş istediğini belirtti.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, aşırı sağcılığa karşı düzenlenen gösterilere memnuniyetle yaklaştığını belirtti. Scholz, demokrasiyi güçlü kılanın demokratlar arasındaki dayanışma olduğunu vurguladı. Geçen hafta sonu düzenlenen gösterilere polisin verilerine göre 900 binden fazla kişi katıldı. Birçok siyasetçi ve seçmen, AfD'nin yasaklanmasını talep ediyor.

Forsa araştırma şirketinin yaptığı ankete göre bu pazar seçim olsa; CDU/CSU yüzde 31, AfD yüzde 23, SPD yüzde 14, Yeşiller yüzde 13, FDP yüzde 5 ve Sol Parti yüzde 3 destek alıyor.

AfD, Federal Meclis'te 78 milletvekili ile temsil ediliyor.

Geri Dön 29 Ocak 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN