Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet dağılıyor: Gündem DÖNER - 22 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Mart 2024 Pazartesi

Olaf Scholz'dan üç dilde Ramazan mesajı

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, bugün başlayan Ramazan ayı vesilesiyle Almanca, Türkçe ve Arapça olarak üç dilde mesaj yayımladı.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Ramazan ayının başlaması vesilesiyle, Almanya'nın çeşitliliğine ve toplumsal birliğine dikkat çekmek amacıyla Almanca, Türkçe ve Arapça olmak üzere üç dilde bir video mesaj yayımladı. Mesajında, Ramazan'ın Müslümanlar için sadece bir oruç ayı olmadığını, aynı zamanda içsel muhasebe, dayanışma ve aile değerlerinin ön plana çıktığı bir dönem olduğunu belirtti. Scholz, iftar sofralarının, farklı insanları bir araya getirerek toplumsal uyum ve hoşgörüye katkı sağladığının altını çizdi.

'Ramazan'da Gazze'de daha uzun bir ateşkes' talebi

Başbakan Scholz, mesajında Gazze'deki duruma da değindi. Bölgedeki çatışmaların yarattığı insani dramlara işaret ederek, Almanya'nın ve uluslararası toplumun bu zor zamanlarda yardım eli uzattığını ve barış için çaba sarf ettiğini savundu. Özellikle Ramazan ayında, daha uzun süreli bir ateşkesin ve Gazze'ye yönelik insani yardımların önemine vurgu yaptı.

"Ülkedeki herkes Almanya'nın bir parçası"

Almanya'daki siyasi gündeme de değinen Scholz, aşırı sağcı AfD'nin göçmen karşıtı tutumuna ve sınır dışı etme planlarını da eleştirdi. Bu tür politikaların, Alman toplumunun çeşitliliğini ve birliğini zedeleyeceğine işaret ederek, ülkedeki her bireyin, köken, din veya inanç farkı gözetmeksizin Almanya'nın bir parçası olduğunu vurguladı. Scholz, nefret söylemi ve ayrımcılığa karşı durmanın önemini dile getirerek, Almanya'nın hoşgörü, demokrasi ve açık dünya görüşünü savunan bir çoğunluğa sahip olduğunu belirtti.

Başbakan'ın mesajı, özellikle internet ortamında yayılan ayrımcılık ve nefret söylemine karşı bir dayanışma çağrısını içeriyor. Scholz, bu zor zamanlarda, toplumun her kesiminin birlikte hareket ederek daha hoşgörülü ve demokratik bir Almanya'yı temsil etmesi gerektiğini vurgulayarak konuşmasını sonlandırdı.

Frankfurt Ramazan ışıklarıyla süslendi

Öte yandan, Frankfurt'taki Fressgass Caddesi, Ramazan ayı için ilk kez hilaller, yıldızlar ve kandillerle süslenmesinin ardından yüzlerce kişinin katılımı ile aydınlatıldı.

Geri Dön 11 Mart 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN