Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
23 Kasım 2022 Çarşamba

Okullar için tehlike çanları

Yapılan son araştırmaya göre Almanya’da öğrencilerin yüzde 23,8’i okulda öğretilmesi gereken herhangi bir temel beceriye sahip değil.

Alman Ekonomik Araştırma Enstitüsü (Ifo) tarafından yapılan güncel bir araştırmaya göre; Almanya’daki öğrencilerin yüzde 23,8’i okulda öğretilmesi gereken herhangi bir temel beceriye sahip değil. Almanya bu istatistikte dünyada 30’uncu sırada. Birinci sırada Çin, dördüncü sırada Estonya ve yedinci sırada Lihtenştayn bulunuyor.

Psikolog Anke Precht, BILD’e verdiği demeçte, “Öğrenciler artık motive değiller. Okuldaki başarı artık önemli değil. Çünkü yeteneklerini gösterebildikleri yetenek yarışmaları, reality şovlar veya Instagram var. Bugün başarı, bir yerde keşfedilmek anlamına geliyor” dedi.

FDP Eğitim Sözcüsü Ria Schröder de BILD’e konuştu ve “Ifo araştırması Almanya'nın ciddi bir eğitim krizi içinde olduğunu gösteriyor. Eğitim Bakanları için tehlike çanları çalıyor olmalı. Federal ve eyalet hükümetleri, sorunu kökünden birlikte ele almalı ve eğitim federalizminde reform yapmalı” ifadelerini kullandı.

FDP Aile Politikaları Sözcüsü Matthias Seestern-Pauly ise, “Eyaletler, eğitim sisteminde çok fazla deneme yaptı. Okul notlarından kısmi feragat gibi yöntemler başarısız oldu. Modern donanıma sahip okullara ve daha iyi yetişmiş öğretim elemanlarına ihtiyaç var” dedi.

CDU Eğitim Uzmanı Thomas Jarzombek ise, Angela Merkel hükümetinin yaptığı hataları kabul etti. Jarzombek, “Koronavirüs salgını döneminde okulların kapanması, bozulmayı hızlandırdı” değerlendirmesinde bulundu.

Geri Dön 23 Kasım 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN