Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Haziran 2024 Cumartesi

Okuldan kaçanlar ve geç kalanlara para cezası

Nürnberg'deki Dürer-Gymnasium, sıklıkla geç kalan veya devamsızlık yapan öğrenciler için para cezası uygulamaya başladı.

Okul Müdürü Reiner Geißdörfer, “Öğrencileri kaybetmek istemiyoruz” diyerek, bu yöntemin öğrencileri derse düzenli ve zamanında gelmeye teşvik etmek amacıyla kullanıldığını belirtti. Geißdörfer, kapının sürekli açılmasının tüm süreci kesintiye uğrattığını ve öğretmenler ile diğer öğrencilerin rahatsız olduğunu vurguladı.

Geißdörfer, bu cezaların ara sıra geç kalan ya da tren gecikmesi gibi geçerli bir mazereti olan öğrenciler için değil, sürekli geç kalan öğrenciler için uygulandığını açıkladı. Geißdörfer, cezanın birikmesi durumunda öğrencinin önce uyarılacağını, ardından dosyanın Nürnberg Ceza Dairesi'ne devredileceğini söyledi. Bu durumda, mazeretsiz devamsızlık yapan öğrencilere günlük 5 avro para cezası uygulanacağını belirtti.

Mayıs 2024'ten bu yana 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri için bu prosedürü uygulayan okul, öğrencilerin ne istediklerini ve gerçekten yüksek okul diploması almak isteyip istemediklerini değerlendirebilecek yaşta olduklarını ifade etti. Geißdörfer, “Çok sabrımız var ve başarılı olmalarını istiyoruz. Bu nedenle öğrencilere ulaşmak ve onların hayatta kendileri için neyin önemli olduğu konusunda düşünmelerini sağlamak önemli” dedi.

Geri Dön 15 Haziran 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN