Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına uyarısı: Kış geri geliyor - 15 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Mart 2024 Cumartesi

Okul ve kreşlerde ücretsiz yemek önerisi

Almanya'da kötü beslenme kaynaklı sağlık sorunlarına karşı, okul ve kreşlerde ücretsiz sağlıklı yemek verilmesi önerildi.

Okul ve kreşlerde ücretsiz yemek önerisi

Almanya'da Yurttaş Meclisi (Bürgerrat), ülke genelinde artan obezite, yüksek kan lipitleri, tip 2 diyabet ve kardiyovasküler hastalıklar gibi yetersiz beslenme kaynaklı sağlık sorunlarına dikkat çekti. Bu sağlık sorunlarının yıllık maliyetinin 10 milyar avrolara ulaştığını ve bu durumun toplum için ciddi bir mali yük oluşturduğunu belirtti. 

Bu sorunlara çözüm olarak, kreşlerde ve okullarda çocuklara ücretsiz sağlıklı yemek sunulması önerisinde bulundu. Yurttaş Meclisi, sağlıklı beslenme alışkanlıklarının çocukluk döneminde kazanılmasının yetişkinlikte de sürdürüleceğini vurgulayarak, Çocuk Parası'nın (Kindergeld) artırılması yerine, çocuklara iyi bir öğle yemeği sağlanması için kullanılmasının daha makul olacağını önerdi.

Geri Dön 16 Mart 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN