Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Ekim 2023 Çarşamba

Oktoberfest'e rekor katılım

Oktoberfest'te kapılar dün kapandı. Bu yıl, 7,2 milyon ziyaretçiyle yeni bir rekor kırıldı. İçilen bira miktarı ise azaldı.

Almanya'nın Bavyera eyaletinin Münih kentinde düzenlenen dünyaca ünlü Bira Festivali - Oktoberfest dün kapılarını kapadı. Festival, bu yıl 7,2 milyon ziyaretçi ile yeni bir rekora imza attı. 1985 yılından bu yana ziyaretçi sayısı 7 milyonu aşmamıştı. 

Bu yıl 16 Eylül’de 188’inci kez kapılarını ziyaretçilere açan Oktoberfest, iki Almanya’nın birleşme günü olarak kutlanan 3 Ekim’e kadar sürdü. Alman Birlik Günü'ne kadar iki gün uzatılan 18 günlük ‘XXL Festival’den ziyaretçiler ve satıcılar son derece memnun kaldı.

Ziyaretçi sayısı arttı, içilen bira miktarı azaldı

Diğer taraftan korona öncesi 2019 yılında 7,3 milyon litre bira tüketilirken, rekor ziyaretçinin katıldığı bu yıl sadece 6,5 milyon litre bira tüketildi. Katılımcıların birçoğunun alkolsüz içecekleri tercih etmesi de bira satışının düşmesinde etkili oldu.

Geri Dön 04 Ekim 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN