Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
08 Aralık 2022 Perşembe

Öğretmenlere performans primi geliyor

Eğitim Bakanı Bettina Stark-Watzinger, öğretmenlerin motivasyonunu artırmak ve mesleği daha çekici hale getirmek için öğretmenlere performanslarına göre ücret verilmesi çağrısında bulundu. 

Söz konusu yasa tasarısına göre, sorumlu olduğu sınıfların başarı sıralaması yüksek olan öğretmenlere daha yüksek maaş verilecek. Bunun yanı sıra, öğrenci değişimi gibi ek aktivitelerde görev alan öğretmenlere prim verilecek ve çok iyi performans gösteren öğretmenlere hızlı terfi imkanları sunulacak. Stark-Watzinger, BILD'e verdiği demeçte, 'Ülkedeki eğitimci açığını, ancak mesleği daha çekici hale getirip eğitimcilerin motivasyonunu artırarak kapayabiliriz' ifadelerini kullandı. 

'Değerlendirme sistemi, hangi öğretmenin işini iyi yaptığını anlamamızı sağlayacak'

Alman Öğretmenler Birliği Başkanı Heinz-Peter Meidinger, bakanın açıklamalarını memnuniyetle karşıladı, 'Değerlendirme sistemi, hangi öğretmenin işini iyi yaptığını anlamamızı sağlayacak' yorumunda bulundu.

Birçok eyalet, öğretmenlere ek prim uygulamayı mümkün kılan yasal altyapıya sahip, ancak çoğu eyalette bu yasalar uygulanmıyor veya öğretmenlere çok kısıtlı miktarda prim ödeniyor. Performansa dayalı ikramiye uygulamasının genişletilmesi ve pratiğe dökülmesine destek veren eğitim uzmanları, ikramiye miktarının maaşın yüzde 10'u oranında olmasını öneriyor. 

 

Geri Dön 08 Aralık 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN