Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Haziran 2023 Cumartesi

Öğretmenlerden ‘İngilizce derslerini kaldırın’ çağrısı

İlkokullarda İngilizce derslerinin kaldırılması gerektiğini savunan Öğretmenler Birliği Başkanı Heinz-Peter Meidinger, temel derslere ağırlık verilmesini gerektiğini söyledi.

Alman Öğretmenler Birliği Başkanı Heinz-Peter Meidinger, ilkokullarda İngilizce derslerinin kaldırılmasından yana konuştu. ZDF’de yer alan habere göre, Meidinger, İngilizce derslerinin yerine, ilkokullarda okuma ve yazma becerileri ile aritmetik gibi temel derslere daha fazla odaklanılmasını savundu. 

Almanya’da ilkokul dördüncü sınıfa giden her 4 öğrenciden 1’inin okuma öğrenemediği, eğitim sisteminin 20 yıldır giderek kötüleştiği tespitinin yer aldığı Uluslararası İlkokul Okuma Araştırması’na atıfta bulunan Meidinger, bu sorunun sadece İngilizce derslerini kaldırıp yerine okuma dersleri koyarak da çözülemeyeceğini söyledi. Meidinger, acilen öğretmen açığının giderilmesinin şart olduğunu söyledi. 

 

Geri Dön 10 Haziran 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN