Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Maliye Bakanı: Almanya'da çok az çalışılıyor - 18 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Mart 2024 Cumartesi

Öğretmenler notlar konusunda objektif değil

Uluslararası bir araştırma, ilkokul öğretmenlerinin cinsiyet temelli önyargılara sahip olduğunu ve bu önyargıların öğrencilerin notlarına yansıdığını ortaya koydu.

Öğretmenler notlar konusunda objektif değil

Almanya, İngiltere ve ABD'den yaklaşık 17 bin çocuğun katıldığı çalışmada, ilkokul dönemlerindeki performansları incelendi ve aileleriyle görüşmeler yapıldı. "Social Science Research" dergisinde yayımlanan çalışma sonuçlarına göre, öğretmenler dil alanında kız öğrencilere, matematik alanında ise erkek öğrencilere daha yüksek notlar verme eğiliminde.

Bu durum, zamanla 'kendini gerçekleştiren kehanete' dönüşerek erkeklerin matematikte, kızların ise dil alanında daha başarılı olmalarına neden oluyor. Martin Luther Üniversitesi Sosyoloji Enstitüsü'nden Melanie Olczyk, dil ve matematikteki bu cinsiyet temelli önyargıların öğrencilerin yeteneklerinin yanlış değerlendirilmesine yol açtığını belirtti.

Geri Dön 09 Mart 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN