Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Nisan 2024 Perşembe

Öğretmenler duygusal olarak tükendi

Almanya'da yapılan bir araştırma, öğretmenlerin yüzde 36'sının haftada birkaç kez duygusal olarak tükenmiş hissetiği ortaya çıktı.

Almanya'da öğretmenler, şiddet, personel eksikliği ve okulların kötü durumu gibi bir dizi sorunla mücadele ediyor. Robert Bosch Vakfı'nın Alman Okul Barometresi araştırmasına göre, öğretmenlerin yüzde 36'sı haftada birkaç kez duygusal olarak tükenmiş hissediyor. Bu durum, özellikle genç ve kadın öğretmenler ile ilkokul öğretmenleri arasında daha sık görülüyor.

Araştırmada, öğretmenlerin karşılaştığı zorluklar arasında öğrenciler arasındaki şiddet ve dil becerileri zayıf olan öğrencilerin varlığı öne çıkıyor. Öğretmenlerin yarısı, okullarında psikolojik veya fiziksel şiddetle karşılaştıklarını belirtiyor.

Ankete katılan öğretmenler, okullarındaki en büyük sorunların başında personel eksikliği, harap durumdaki okul binaları ve yetersiz teknik ile dijital donanım, öğrencilerin davranış sorunları ve sınıfların çeşitliliği olduğunu ifade ediyor. Vakıf, bu çeşitliliğin öğrencilerin farklı öğrenme, kültürel ve aile geçmişleri ile özel ihtiyaçlarına işaret ettiğini belirtiyor.

Öğretmenlerin çoğunluğu işlerinden ve okullarından memnun olmakla birlikte, yüzde 27'si kariyer değiştirmeyi düşünüyor. Federal Eğitim Bakanı Bettina Stark-Watzinger, araştırma sonuçlarını endişe verici bulduğunu ve eğitim alanında acil eylem gerektiğini vurguladı. Funke medya grubuna yaptığı açıklamada, raporun eğitim sektöründeki zorlukların boyutunu gözler önüne serdiğini ifade etti.

Geri Dön 25 Nisan 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN