Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
10 Ocak 2023 Salı

Öğretmenler Birliği: Göçmen öğrenci sayısı artınca eğitim kalitesi düşüyor

Alman Öğretmen Birliği Başkanı Heinz-Peter Meidinger,  sınıflarda göçmen öğrenci oranının yüzde 35'i geçmesi ile eğitim kalitesinin düştüğü iddia etti. Meidinger, okullara 'göçmen kotası' istedi.

Almanya'da yılbaşı gecesindeki şiddet olaylarında faturanın göçmenlere kesilmesinin ardından eski Sağlık Bakanı Jens Spahn gibi isimler entegrasyon problemini gündeme getirdi. Spahn'ın açıklamalarını destekleyen nitelikte konuşan Alman Öğretmen Birliği Başkanı Heinz-Peter Meidinger, “Eğitim kurumlarında ciddi bir uyum sorunu yaşıyoruz. Okullara göçmen öğrenciler için bir kota getirilsin, sınıflardaki sayı sınırlandırılsın” dedi. 

BILD’e demeç veren Meidinger, sınıfın yüzde 35'inden fazlasının göçmen öğrenci olduğu durumlarda eğitim kalitesinin düştüğünü iddia etti. Uyum sürecinin yalnız öğretmenlere değil ailelerin de sorumlu olduğunu dile getiren Meidinger, "Öğretmenler üzerine düşen tüm sorumlulukları alıyor. Ancak ebeveynlerle işbirliği yapmadığımız sürece başarısız olmaya devam edeceğiz" diye konuştu. 

Geri Dön 10 Ocak 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN