Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
02 Aralık 2022 Cuma

Öğretmenler alarm veriyor

Almanya’da öğretmenler bir sonraki PISA testi sonucundan Almanya’daki öğrenciler için daha dramatik sonuçlar çıkacağı konusunda uyarılarda bulundu.

Alman Öğretmenler Birliği Başkanı Heinz-Peter Meidinger, bir sonraki PISA araştırması sonucundan Almanya’daki öğrenciler için daha dramatik sonuçlar çıkacağı konusunda uyarıda bulundu. Başkan Meidinger, önümüzdeki yıl öğrencilerin performanslarında kesinlikle ciddi bir düşüş görüleceğini söyledi.

Trafik ışığı koalisyonunun eğitime yeterli önemi vermemesini eleştiren Meidinger, acilen eğitim için özel bir fon ayrılması çağrısında bulundu. Meidinger, Stuttgarter Zeitung’a verdiği demeçte, “Politikacıların önce enerji krizini çözmesi gerektiği ve özel fonu Alman ordusu için ayırması doğru. Ama nasıl ki 100 milyar avro ordu için ayrılabiliyorsa, eğitim için de özel bir fon düşünülmeli” dedi ve okullar için yeterince destek yapılmazsa gelecekte bunun herkes için ciddi sonuçlar doğuracağını söyledi.

Meidinger, “Eyaletlerin Eğitim Bakanları, özellikle mülteci çocukların entegrasyonu konusunda okulları hayal kırıklığına uğrattı. Yeterli yardım ve her şeyden önce ek personel sağlanmasına dair verilen sözler tutulmadı" dedi.

Geri Dön 02 Aralık 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN