Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Haziran 2023 Cumartesi

Öğretmen açığında rekor: 9 aydır Almanca dersi alınamıyor

Öğretmenler derneğinin son 50 yılın en önemli öğretmen açığının yaşandığını savunduğu Almanya’da Saksonya- Anhalt’ta bir ortaokulda, 60’a yakın öğrencinin, dokuz aydır Almanca ders alamadığı ortaya çıktı.

Saksonya- Anhalt’ta bir ortaokulda, 60’a yakın öğrencinin, dokuz aydır Almanca ders alamadığı ortaya çıktı. Bild’de yer alan habere göre, okuldaki üç Almanca öğretmeninin geçtiğimiz yıl emekliye ayrılması nedeniyle, krizin büyüdüğü ifade edildi.

Öğretmen açığı 12 bine ulaştı

Öğretmenler Derneği de yalnızca Saksonya Anhalt da değil Almanya genelinde son 50 yılın en önemli öğretmen açığı yaşandığına dikkat çekti. Eğitim Bakanları Konferansı'nda paylaşılan verilere göre ise, ülke genelinde öğretmen açığı, 12 bine ulaştı. Ukrayna Savaşı’ndan bu yana artan mülteci sayısıyla birlikte eğitim sektöründeki krizin daha da tırmandığı kaydedildi.

Geri Dön 10 Haziran 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN