Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Ocak 2023 Cuma

Öğretmen açığı eyaletlere göre 12 bin, Öğretmenler Birliği'ne göre 40 bin

Federal eyaletler öğretmen açığının 12 bin civarında olduğunu söylese de, Alman Öğretmenler Birliği söz konusu rakamın 32 ila 40 bin arasında olduğunu bildirdi.

Federal eyaletler, öğretmen açığının 12 bin civarında olduğunu bildirdi. Ancak Alman Öğretmenler Birliği, iptal edilen saatler göz önünde bulundurulduğunda, hükümet istatistiklerinin gerçeği yansıtmadığını savundu. 

RND'nin haberine göre, Alman Öğretmenler Birliği Başkanı Heinz-Peter Meidinger, öğretmen açığının 32 bin ila 40 bin arasında olduğunu dile getirdi.

Eyaletler, öğretmen açığını kapatmak için projeler geliştirildiğini bildirdi. 

Eyaletler ne yapacak?

Saksonya Anhalt, Almanya ve AB ülkelerinde uygun adayları aramak için insan kaynakları ekibi kurdu. Bavyera da diğer eyaletlerden öğretmen çekmek için eğitimcilere ek imkanlar tanıyacak. Baden-Württemberg, okulları rahatlatmak için gönüllü pedagojik eğitim yılını uygulamak istiyor. Kuzey Ren-Vestfalya, Thüringen, Mecklenburg – Vorpommern, Aşağı Saksonya ve Berlin, öğretmenlerin idari ve teknik işleri için ek personel istihdam etmeyi planlıyor. 

Geri Dön 27 Ocak 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN