Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
22 Eylül 2023 Cuma

Öğretmen açığı endişe verici boyutta

Almanya'da öğrenci sayısının 2035'e kadar 1 milyon artması bekleniyor. Eğitim Sendikası, bunun ciddi bir öğretmen açığına neden olacağı kanaatinde.

Almanya'da Eğitim Sendikası, 2035 yılına kadar ülke genelinde öğrenci sayısının 1 milyon artacağı ve bunun ciddi bir öğretmen açığına neden olacağı uyarısında bulundu. Sendika, şu an itibariyle bile Almanya genelinde 40 bin öğretmen açığı olduğunu belirtti.

Yaklaşık 500 bin öğretmene ihtiyaç olacak

Uzmanlar, Almanya'nın eğitim hedeflerine ulaşabilmesi için yaklaşık yarım milyon ek öğretmene ihtiyaç olduğunu söylüyor. Eğitim Bakanları Konferansı'nın verilerine göre, şu anda 11 milyon olan öğrenci sayısının 2035 yılında 12 milyona çıkması bekleniyor. Eğitim sendikası temsilcisi Anja Bensinger-Stolze, siyasetçilerin acilen çözüm üretmeleri gerektiğini vurguladı. Öğrenci sayısındaki bu artış nedeniyle 2020 ile 2035 arasında Almanya'nın yaklaşık 500 bin yeni öğretmene ihtiyaç duyacağını ifade etti ve şu anda ülke genelinde 40 bin öğretmen eksik olduğuna dikkat çekti. Bensinger-Stolze, tam gün eğitimin yaygınlaştırılması ve başarılı bir şekilde uygulanabilmesi için öğretmen açığının bir an önce kapatılması gerektiğini söyledi.

Pedagojik eğitim almanyanlar bile derse giriyor

Öğretmen açığının şu anda sorun yarattığına dikkat çekilirken; bazı okullarda her 5 öğretmenden sadece 1'inin ders verdiği alanda eğitim alabildiği bir durumun yaşandığı belirtildi. Üniversite mezunu olan birçok kişinin pedagojik eğitim aldıktan sonra öğretmenlik yapmayı tercih ettiği, ancak bazı eyaletlerde, bu eğitimi almayanların bile sınıflara gönderildiği bildirildi.

Bazı ilkokul öğrencileri doğru düzgün okuma yazma öğrenemiyor

Alman Öğretmenler Birliği Başkanı Stefan Düll, durumun endişe verici olduğunu belirterek, bazı ilkokul öğrencilerinin doğru düzgün okuma yazma öğrenemediğini ve bunun öğretmen kalitesiyle ilgili olduğunu söyledi. Öğrenci sayısındaki artışla ilgili olarak Düll, Almanya'nın bir göç ülkesi olduğunu ve öğrenci sayısının daha da artabileceğini dile getirdi.

Geri Dön 22 Eylül 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN