Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
13 Temmuz 2023 Perşembe

Öğrenim kredisinde bütçe kesintisine tepki

Alman Öğrenci Hizmetleri Başkanı Matthias Anbuhl, öğrenim kredisi BAföG’de planlanan bütçe kesintisine tepki gösterdi.

Anbuhl'un tepkisinin ardından Federal Eğitim Bakanı Bettina Stark-Wattzinger ise BAföG’e ilişkin bir kesinti planlanmadığını söyledi.

Alman Öğrenci Hizmetleri'nden (Deutsches Studierendenwerk), öğrenim kredisi BAföG’e ilişkin planlanan bütçe kesintilerine tepki geldi. Kurum Başkanı Matthias Anbuhl, Stuttgarter Zeitung’a verdiği demeçte, dar gelirli ailelerden gelen öğrencilerin eğitim haklarının kısıtlanabileceğine dikkat çekerek, "BAföG, hükûmetin yanlış politikaları nedeniyle kan kaybediyor” dedi. 

Anbuhl, öğrenim kredisindeki mevcut oranların yeterli olmadığını savunarak, öğrencilerin pahalı bir üniversite eğitimi yerine farklı tercihler yapmak zorunda kaldığına vurgu yaptı. 

Eğitim Bakanı'ndan açıklama: Kesinti yok

ZDF'de yer alan habere göre; Federal Eğitim Bakanı Bettina Stark-Wattzinger ise BAföG’e ilişkin bir kesinti planlanmadığını duyurdu. Stark-Wattzinger, “Öğrenim kredisine hak kazanan herkes bundan tamamen faydalanacaktır” diye konuştu.

Geri Dön 13 Temmuz 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN