Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
11 Ekim 2022 Salı

Öğrenciye ısınma yardımı kafa karıştırdı

Üçüncü yardım paketinde öğrencilere 200 avroluk ısınma yardımı kararı alınmıştı. Ancak yardımın kapsamı ve detayları belirsizliğini koruyor.

Federal hükûmet, üçüncü yardım paketinde üniversite öğrencilerine ve meslek okullarında okuyanlara 200 avroluk enerji yardımı verilmesine karar vermişti. Business Insider’ın haberine göre, 2023’ün ilk çeyreğinde ödeneklerin öğrencilere ulaştırılması planlanıyor. Ancak söz konusu yardımlarla ilgili soru işaretleri var. Yarı zamanlı okuyanlar, Erasmus öğrencileri ya da bir şirkette çalışırken lisans öğrenimi yapanlar da devlet yardımlarından faydalanabilecek mi, henüz belli değil. 

Ayrıca aynı anda iki üniversiteye kayıtlı öğrencilerin 2 kez yardım almalarının nasıl önüne geçileceği de bir soru işareti. Uzmanlara göre ısınma yardımlarının kapsamı Maliye Bakanı Lindner’in hazırladığı bütçenin büyüklüğüne göre belirlenecek. Ancak henüz ne Maliye Bakanlığı’ndan ne de Eğitim Bakanlığı’ndan yardımların maliyetiyle ilgili bir bilgilendirme gelmedi. 

Geri Dön 11 Ekim 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN