Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
21 Eylül 2023 Perşembe

Öğrencilerin yüzde 37'si okul ihtiyaçlarını karşılayamıyor

Almanya'da Robert Bosch Vakfı tarafından gerçekleştirilen bir araştırma, ülkede çocuk yoksulluğunun boyutlarını açığa çıkardı.

Forsa araştırma şirketi tarafından yapılan ankette, öğretmenler öğrencilerin yüzde 33'ünün ailelerinin maddi durumları nedeniyle endişeli olduğunu ifade etti. Sosyal açıdan daha dezavantajlı okullarda ise bu oran yüzde 48'e çıktı.

Öğretmenlerin yüzde 37'si, öğrencilerin kitap, defter, spor kıyafeti gibi okul ihtiyaçlarını karşılamakta zorlandığını belirtti. Yüzde 30'u, öğrencilerin kahvaltı yapmadan okula geldiğini söyledi. Öğretmenlerin yüzde 24'ü, öğrencilerin birkaç günlük okul gezilerinde rapor aldığını aktardı. Yüzde 16'sı ise öğrencilerin okul yemeği için gerekli parayı ya hiç ödeyemediğini ya da gecikmeli ödeme yaptığını ifade etti. Ayrıca, öğretmenlerin yüzde 81'i öğrencilerin özellikle konsantrasyon sorunları yaşadığını belirtti.

Robert Bosch Vakfı Eğitim Uzmanı Dagmar Wolf, bu sonuçları şu sözlerle değerlendirdi:

Yoksul çocuklar genellikle yetişkinliklerinde de yoksullukla mücadele etmek zorunda kalıyorlar. Bu kısır döngünün kırılması gerekiyor. Öğretmenlerin sadece yoksulluğun çocuklar üzerindeki etkilerini tanımaları değil, aynı zamanda bu çocukların damgalanmasına karşı mücadele etmeleri önemlidir.

Geri Dön 21 Eylül 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN