Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Kasım 2023 Çarşamba

Öğrencilere daha ucuz toplu taşıma

Almanya'da federal ve eyalet hükûmetlerinin aldığı kararla birlikte, 49 avroluk Deutschlandticket, öğrenciler için artık 29,40 avro olacak.

Öğrencilere daha ucuz toplu taşıma

Federal ve eyalet hükûmetleri, öğrenciler için daha ucuz bir 'Deutschlandticket' bileti üzerinde anlaştı. Bu anlaşmayla, Almanya'daki yaklaşık 3 milyon öğrenci, aylık 29,40 avroya sömestr bileti alabilecek.

Anlaşmaya göre, ülke çapında standartlaştırılmış sömestr bileti, Genel Öğrenci Komiteleri'nin eyaletlerdeki toplu taşıma ve ulaşım şirketleriyle gerekli sözleşmeleri hızlı bir şekilde sonuçlandırması hâlinde 2024 yaz tatilinde başlayabilecek.

Federal Ulaştırma Bakanı Volker Wissing, anlaşmadan memnuniyet duyduğunu belirterek, "Yaz tatili bileti ile genç bir müşteri grubunu uzun vadede toplu taşımaya bağlıyoruz" dedi.

SPD parlamento grubunun ulaşım politikaları sözcüsü Isabel Cademartori ise "Dayanışma modelinde Almanya çapında sömestr bileti geliyor. Bu büyük bir başarıdır" diyerek eyaletler ile federal hükûmet arasındaki anlaşmayı değerlendirdi.

29,40 avroluk fiyat, biletin standart fiyatının yüzde 60'ına tekabül ediyor. Federal ve eyalet hükûmetlerinin anlaşmasıyla, normal sezonluk bilet abone sayısının daha da artacağı belirtildi.

Üniversite gruplarının ulusal yürütme kurulu üyesi Madita Lachetta, öğrenci birliklerinin son aylarda dava korkusuyla sömestr bileti sözleşmelerini iptal ettiklerini söyledi. "49 avroluk Deutschlandticket'in yürürlüğe girmesinin bir sonucu olarak birçok öğrenci şu anda sömestr biletinden yoksun durumdaydı" dedi. Ancak Lachetta, yeni düzenlemeyle birlikte öğrencilerin toplu taşımaya ilgi duyacağını ifade etti.

Geri Dön 29 Kasım 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN