Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
01 Mayıs 2023 Pazartesi

Öğrenciler için 49 avroluk bilet süreci nasıl işleyecek?

Kullanıma giren 49 avroluk bilet uygulamasının, öğrenci biletlerinin fiyatları ve kullanıma başlanacağı zaman açıklandı.

49 avroluk bilet olarak da bilinen ve bütün ülkede tek bir bilet ile seyahat etmeyi mümkün kılan Deutschlandticket, bugün itibarıyla kullanılmaya başladı. Berlin ve Brandenburg’daki öğrencilerin biletleri hangi fiyat üzerinden alacağı ise geçtiğimiz hafta sonu açıklandı. 

Buna göre, Berlin ve Brandenburg eyaletlerinde bulunan öğrenciler, 49 avroluk bileti ancak haziran ayından itibaren daha uygun fiyata alabilecek. Berlin’deki öğrenciler, 13,95 avro; Brandenburg’daki öğrenciler ise 15,67 avro karşılığında bileti edinebilecekler. Haziran ayına kadar ise sömestr ücretlerine ek olarak 49 avro ödeyerek bilete sahip olunabilecek.

Öğrenciler öfkeli

Öğrencilerden ise açıklamanın tarihine tepki geldi. Brandenburg Öğrenci Konseyi Başkanı Matthias Weingärtner, biletlerin fiyatlarına dair yapılan açıklamanın, uygulamanın başlamasından sadece birkaç gün önce duyurulmasını öğrencilerin ihtiyaçlarına büyük bir saygısızlık olduğunu söyledi.

Ulaştırma Senatörlüğü, mayıs ortasından itibaren öğrencilerin web sitesi üzerinden indirimli biletleri alabileceğini açıkladı. Ancak RBB’nin haberine göre Humboldt Üniversitesi'nden bir sözcü, uygulamanın teknik yönlerine dair cevaplanmamış sorular ve sorunlar olduğunu bildirdi.

Geri Dön 01 Mayıs 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN