Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
10 Kasım 2022 Perşembe

Öğrenciler 200 avro enerji yardımını nasıl ve ne zaman alacak?

Almanya’da 3 milyondan fazla öğrenciye 200’er avroluk enerji yardımı yapılacak. Ödemeler tek seferlik olacak ve 30 Eylül 2023’e kadar başvuru yapmak gerekiyor.

Almanya’da Eğitim Bakanlığınca hazırlanan yasa taslağının aralık ayı ortasına kadar tamamlanması bekleniyor. Her şey planlandığı gibi giderse yasa ocak ayında yürürlüğe girecek. Bu taslağa göre 1 Aralık 2022’den itibaren üniversiteye kayıtlı olan veya o tarihte Fachschulausbildung’da okuyan herkes tek seferlik 200 avro değerindeki enerji yardımını alabilecek. Bunun için Almanya’da ikâmet etme şartı aranacak.

Enerji yardımından yarı zamanlı öğrenciler, ikili eğitime katılanlar, yabancı uyruklu öğrenciler ve şu anda bir yarıyıl izinli olanlar faydalanabilecek. Fakat doktora öğrencileri kapsam dışında tutuluyor.

Ne yapmak gerekiyor?

Enerji yardımından faydalanabilmek için öğrencilerin başvuruda bulunması gerekiyor. Ancak henüz nereye, ne zaman ve hangi belgelerle başvuruda bulunulacağı belli değil. Federal Eğitim Bakanlığı Sözcüsü, başvuruların yapılacağı internet sitesinin yeni yılda mümkün olan en kısa sürede kullanıma hazır olacağını söyledi. Yasa taslağına göre, öğrenciler 200 avroluk yardımı alabilmek için en geç 30 Eylül 2023’e kadar başvuruda bulunmaları gerekiyor. Bundan 3 milyondan fazla öğrencinin faydalanması ve 660 milyon avroya mal olması bekleniyor.

Geri Dön 10 Kasım 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN