Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
02 Aralık 2022 Cuma

Öğrenci yardımı Meclis’ten geçti

Öğrencilere verilmesi planlanan 200 avroluk enerji yardımı Federal Meclis’te kabul edildi. Tüm partiler evet oyu verirken AfD çekimser kaldı.

Öğrenci yardımı Meclis’ten geçti

Almanya’da Federal Meclis, öğrenciler meslek eğitimi alanlara ödenmesi planlanan tek seferlik 200 avro enerji yardımını bugün onayladı. Trafik ışığı partileri, Birlik (CDU/CSU) ve Sol Parti yasanın oylamasında evet oyu kullanırken; AfD çekimser kaldı. 

Yeni yasaya göre; yeni yılda yaklaşık 3,4 milyon hak sahibi, 200 avroyu bir an önce alması gerekiyor. Tam olarak ne zaman hala belli değil. Önce internet üzerinden bir başvuru platformu kurulması için çalışılıyor.

Öğrencilere bir defaya mahsus yapılacak ödeme, enerji fiyatlarındaki keskin artışı durdurmak için eylül ayı başında koalisyon partilerinin anlaşmaya vardığı üçüncü yardım paketinin bir parçasıydı. Ana muhalefet partisi CDU’dan Lars Rohwer, “Üç ayı boşa harcadılar. Uygulama platformu henüz mevcut olmadığı için paranın öğrencilere ulaşması uzun zaman alacak” dedi.

Geri Dön 02 Aralık 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN