Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
15 Mayıs 2023 Pazartesi

Obezite tedavisinde yeni yöntem

Obezite, dünya genelinde olduğu gibi Almanya’da da  önemli bir sağlık sorunu olmaya devam ediyor. Obeziteye karşı geliştirilen yeni ilaçlar ise hastalara umut oluyor. Yapılan araştırmalara rağmen sigorta şirketleri ise yeni tedavi yöntemlerine çekimser yaklaşıyor. 

Obezite insanların hayat kalitelerini etkileyen oldukça tehlikeli bir hastalık ve Almanya’da her geçen gün obezite hastalarının sayısı artıyor. Obezite tedavisinde ilaçların yanı sıra diyet ve egzersizler önemli bir yer tutuyor. Obezite tedavisine yönelik geliştirilen yeni bir yöntem ise kilo verme enjeksiyonları. 

Kilo verme enjeksiyonlarının kullanımı ile kişinin iştahı azaltılıyor ve bu yolla kilo vermesi sağlanıyor. Ancak Almanya’daki sigorta şirketleri bu enjeksiyonları tedavinin başarısına yönelik kanıtların yeterli görmemeleri nedeniyle kapsamında bulundurmuyor. İsviçre gibi birçok Avrupa ülkesinde kullanılan ve doktorlar tarafından da tavsiye edilen enjeksiyonların sigorta kapsamında bulunmaması, birçok obezite hastasının bu tedavi yönteminden mahrum kalmasına neden oluyor. Kilo verme enfeksiyonlarına yönelik tartışmaların yakın gelecekte devam etmesi bekleniyor. 

Geri Dön 15 Mayıs 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN